Vizyon

Sektörün kalite çıtasını yükselterek, geleceğe katkıda bulunmak.

Misyon

Bireylerin ve buna bağlı olarak toplumların yaşam standartlarını yükseltecek nitelikte, kaliteden ödün vermeden ücretsiz veya mümkün olan en ekonomik koşullarda pratik çözümler sağlamak.

Tarihçe

KAM A.Ş. 1980 yılından beri üretim yapan ve ODTÜ ile ortak yürüttüğü ar-ge çalışmaları neticesinde dünyadaki C STRONG teknolojisine hayat vermiş, dünya çapında pek çok rekora imza atmış, kadrolu 620 çalışanı ile Türkiye’de açık ara farkla sektörünün lideri olan bir kuruluştur. 26 Nisan 2013’te KAM A.Ş. bilişim sektörüne KAM İNOVASYON BİLİŞİM REKLAMCILIK A.Ş. adıyla giriş yapmıştır.
Kam İnovasyon
Kam İnovasyon
KAM İNOVASYON A.Ş.’nin adından da anlaşılabileceği gibi, gerçek anlamda yenilikçi, kendi sorumluluklarının bilincinde, alanında ciddi anlamda uzman, son derece yaratıcı bir çalışma ekibi vardır. Bu seçilmiş ekibin benimsemiş olduğu "herkes bilmesi gerektiği kadarını en iyi şekliyle bilir", "önce kendin beğen" ve "zamanında yapılmayan iş hiç yapılmamış sayılır" ilkeleri ve elbette "KAMlı ruhu" bu heyecanlı yolculukta şirket içi mutluluğun ayrılmaz parçasıdır. Böyle bir ekibin yarattığı her projenin arkasında KAM’ın değerlerini taşıyan bir kalite anlayışının olduğu da unutulmamalıdır.

Tanıtım

KAM İNOVASYON, Türkiye Cumhuriyeti’nin 90. yılında Atatürkçü düşünceye uygun bir kadro ile Türkiye’nin başkenti Ankara’da faaliyetlerine başlamıştır.

Şirketin “önce kendin beğen” ve “zamanında yapılmayan iş, hiç yapılmamış sayılır” ilkelerinin çalışanların hayatlarının her anına işlemesine özen gösterilen iş başı eğitimleri ve periyodik yönetsel denetimler sonucunda, yapılan her işin kalitesi ve süresi sektöre örnek niteliğindedir.

KAM İNOVASYON neredeyse her yıl özel nitelikli yepyeni projeleri gerçekleştirmesiyle tanınmaktadır.

2013 yılında aktivite paylaşım ağı Actividi projesi actividi.com üzerinden yayına başlamıştır. Bu sistem sayesinde; kullanıcıların takip ettikleri diğer kişi ve şirketlerin aktivitelerini takvimlerinde görebilmeleri ve kendi oluşturdukları veya katıldıkları aktivitelerin de kendi takipçilerinin takvimlerinde görünerek, sosyal ağların yeni nesli asosyalliğe ittiği dönemde sosyalleşmenin önünü açması planlanmış ve tamamen ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur.

2014 yılında iş dünyasının pazar ağı sloganıyla dikkat çeken Netihale projesi netihale.com üzerinden erişime açılmıştır. Bu sistem sayesinde; şirketlerin tedarikçilerini kısa süreli çevrimiçi ihale ortamına davet ederek, birbirlerinin adlarını ve tekliflerini göremedikleri platformda isteğe göre artırma veya eksiltme yöntemiyle ilerletilen rekabetin sonucunda en uygun fiyat teklifine ulaşabilmelerinin önü açılmıştır.

2015 yılında şirket yönetimini kolaylaştıran, kurumsallaşmayı hızlandıran sistem Oplom gibi dev bir proje sektörde ender rastlanacak bir hızda tamamen hatasız olarak devreye alınmıştır. Esasen KAM İNOVASYON’un da benimsediği yönetim tarzı olan Oplom’un oplom.com adresinden erişilen yönetim aracı, KAM ANKARA BETON SANAYİ A.Ş.’nin kendi sektöründe dünya lideri haline gelmesinin sırrı niteliğindeki yönetsel yaklaşımlarından gelen bilgi birikiminin diğer şirketlerin kullanımına açılmasını sağlayan önemli bir sistemdir. Bu sayede şirketlerin başarısı kanıtlanmış Toplam Kalite Yönetimi ve Yalın Düşünce gibi yönetim sistematiklerinden harmanlanarak oluşturulan Oplom felsefesine erişimlerine imkan tanınmış ve de hantallıktan arındırılmış biçimde dinamik tarzda kurumsallaşmaları kolaylaşmıştır.

2017 yılında dijital kartvizit ve iletişim rehberi olarak hayata geçirilen Netnect mobil uygulaması, dünyada Family Business Network (FBN) adıyla bilinen ve Türkiye’de Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER) tarafından temsil edilen oluşumun İstanbul’da gerçekleştirilen yıllık zirvesinde katılımcıların kartvizitlerini birbirleriyle paylaşırken doğayı korumaları ve doğrudan cep telefonları ile ilerlemeleri için başlayan, sonrasında aynı organizasyonun tüm programının takip edilerek katılım bilgisinin paylaşılması ve oturumlarda anketlerin cep telefonundan gerçekleşmesi ve de konuşmacılarla oturum sonrasında da mesaj yoluyla iletişime geçilebilmesi gibi ek istekler nedeniyle vaat ettiğinin ötesinde bir platforma dönüşmüştür. KAM İNOVASYON çalışanları da dahil olmak üzere bu platformu kullanmak isteyen herkes, doğayı korumak ve cebini sonradan çöpe atılacak materyallerle doldurmamak adına, netnect.com adresinden de ilerlenebilecek Netnect uygulamasına ücretsiz üye olup, istedikleri iletişim bilgilerini kolayca paylaşabilmektelerdir.

2019 yılında marka bağlılık ve müşteri sadakati sistemi Jagzn mobil uygulaması devreye alınmıştır. Bu sayede şirketler müşterilerinin her ödemelerinde belli oranda indirim puanı kazanarak, 365 gün içerisinde bu puanları kullanmak üzere tekrar tekrar gelmelerini desteklemekte, üstelik boşa reklam harcaması yapmalarına gerek kalmayacak şekilde daha önceden kendilerine gelip sistemi kullanmış müşterilerinin cep telefonlarına KVKK (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) uyumlu şekilde kampanya ve duyuru tarzında bildirimler gönderebilmektedirler. Bu proje, KOBİ’leri destekleyen yapısı ve sahtekarlık önleme sistemi başta olmak üzere kurgusunda ve teknik altyapısında bulunan detaylı çözümleri nedeniyle KOSGEB tarafından desteklenmeye uygun görülmüştür. Platformun sonraki aşamasında, dernekler ve şirketler başta olmak üzere çeşitli toplulukların sürekli gittikleri yerlerden ek indirimler alabilmelerini ve bunu da sadece QR kod göstererek ilerletmeleri sağlanmıştır. Devamında ise, Jagzn Cüzdan devreye alınarak, şirketlerin çalışanlarına veya ebeveynlerin çocuklarına dijital olarak puan aktararak, belli yerlerde alışveriş yapabilmelerinin önü açılmıştır. Üstelik Jagzn uygulaması jagzn.com adresinden de anlaşılacağı üzere son kullanıcılar için ücretsizdir.

2020 yılında KAM İNOVASYON diğer özel ve tüzel kişilerin yazılımla ve animasyonla ilgili hayallerini de gerçekleştirebilmek amacıyla; hayalinizdeki evreni gerçeğe dönüştüren kod sloganıyla Code of Universe projesini codeofuniverse.com adresinden yayınlamıştır. Projenin devreye alınmasının hemen ardından, ilk olarak UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı)’nin ilaprojesi.org adresinden erişilebilecek Türkiye’de Adli Yardım Uygulamalarının Geliştirilmesine Destek Projesi kapsamındaki tüm yazılım altyapısını üstlenmiş, tam zamanında hatasız ve eksiksiz tamamlaması nedeniyle kurum tarafından takdir görmüştür.

Kam İnovasyon

Çevreye Duyarlılık

KAM’ın çevreye duyarlılığı, zaten üstün nitelikli özelliklerinden dolayı seçilmiş kadrosuna, kuruluşa geldikleri ilk günden itibaren net olarak hissettirilen bir olgudur. Kuruluş içerisinde, sensörlü musluklardan tasarruflu LED lambalara, bina mantolamasında kullanılan malzemelerden seçilen klimaların özelliklerine kadar pek çok alanda doğaya saygılı olunup israfın önlenmesine yönelik çalışmanın olduğu ve hatta ıslak imza gerektirdiği için yasal açıdan zorunlu olan resmi nitelikteki çıktılar haricinde, kuruluş içerisinde hiçbir şekilde kağıt ve mürekkep kullanımının bulunmaması bu çerçevede dikkat çeken somut örneklerdendir.

KAM Ormanı

Milyonlarca bitki ve hayvan türünü yeşil çatısı altında barındıran, su varlığını koruyan ve düzenleyen, iklime olumlu yönde etkiler yapan, oksijen deposu ormanlarımız son yüzyıl içinde büyük bir yok olma süreci yaşamakta. İnsanoğlunun duyarsızlığı sonucu ortaya çıkan yok oluşu, yine insanoğlunun titiz ve bilinçli tavrı olumlu hale çevirecektir. Bu noktada tüm topluma önemli roller düşmektedir. KAM bu bakış açısıyla, üzerine düşen görevi yerine getirmek için "KAM ORMANI"nı yerküreye armağan etti.